Barcode: 8710400305170
Greinkransjes
by AH Excellent
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
nutriscore
nutriscore grade e
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 487.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 32.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
_Tarwe_bloem, suiker, 21% _roomboter_, water, rijsmiddel (natriumcarbonaten [E500], difosfaten [E450]), zout, invertsuikerstroop, kleurstof (carotenen [E160a])
Additives
e160a
e450
e500
Related Products in Snacks
Napolitan Wafers, milk and cocoa cream
Vincinni, Mak Progres
C NOVA 4
Wholemeal biscuits with dried cranberry
Vincini
D NOVA 4
Wafers
Milord
NOVA 4
Biscuit au gingembre
Ikea Food
E NOVA 4
Almi wafer
Vincinni
E NOVA 4
Crispy Fripsy
Marks
E NOVA 3
Croissant s kakaovou náplní
Bustó
E NOVA 4
No Sugar added Cookies
C NOVA 4
Gateau Daim
Daim
E NOVA 4
digestives cookies
Vitalia
D NOVA 4
Бисквити със сладко от череши
Vincinni
E NOVA 4
Digestive cookies
Vitalia
D NOVA 4