Barcode: 7318690166573
grekisk fetaost
by ica
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
gr bio 01
Available in
sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 290.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 18.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
Pastöriserad får mjölk, Pastöriserad get mjölk, havssalt, mjölksyrakultur, mjölkkoagulerande enzym.
Related Products in Dairies
Full fat goats cheese
Ocado
D NOVA 3
British Whole Milk
Ocado
C NOVA 1
Parmigiano Reggino
Ocado
D
Whey Protein Smoothie
Myprotein
E NOVA 4
Impact Whey Isolate, Salted Caramel, 5KG
Myprotein
E NOVA 4
British Semi skimmed milk
Ocado
Lightly Salted Spreadable
Ocado lightly salted spreadable
E NOVA 2
Impact Whey Protein
My Protien
B NOVA 4
Unsalted British Butter
Ocado
E NOVA 2
Mature Cheddar
D NOVA 3
Impact Whey Protein, Chocolate Stevia
MyProtein
C
Ocado marscapone
Ocado
C NOVA 3