Barcode: 4016241050717
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Mjölk, vatten, majsstärkelse, vaniljextrakt, naturlig vaniljarom, mald vaniljstång, sötningsmedel (aspartam**), förtjockningsmedel (pektin), citronjuicekoncentrat, yoghurtkultur.
Additives
e440a
e951
Related Products in Dairies
Camembert cidre
Fromagerie Maître Pennec
D
Premilait 1er age
Premibio
NOVA 4
Camembert pommeau
Fromagerie Maître Pennec
D NOVA 3
Délice de chèvre aux olives vertes
Les Saveurs du Clavon
C NOVA 3
Lait 100% prémibio
Prémilait
NOVA 4
Pont l'évêque AOP
Fromagerie MAITRE PENNEC
D
Lait de jument cryo-précipité
Parallèle Vitale
C
Beurre doux
Fromagerie Maitre Pennec
E NOVA 2
Camembert au lait cru
Fromagerie Maitre Pennec
D NOVA 3
Camembert Cidre
D NOVA 3
Bricquebec
Fromagerie Maitre Pennec
D NOVA 3
Yaourt Bio Fruits
Le Ya’B
C NOVA 4