Barcode: 0867353000305
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 421.0 kcal |
| Fat | 24.2 g |
| of which saturated | 7.9 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 39.4 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 4.6 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
(in descending order of predominance by weight): sweeteners (corn syrup, sugar), milk chocolate (sugar, milk, cocoa butter, chocolate liquor, lecithin (an emulsifier), vanillin (an artificial flavor)), select topper pecans, evaporated milk, dairy cream, whole milk, salt.
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Bakery Organic Oat Crumbles
island bakery
E NOVA 3
Lime Meltd
E NOVA 3
4 coeurs fondants au chocolat (lot de 2) Gü
Gü
E NOVA 4
Island Bakery Organics Lemon Melts
Island Bakery
E NOVA 4
Chocolate Gingers
Island Bakery
E NOVA 3
Le coeur coulant - caramel salé
Gü
E NOVA 4
Lemon Melts
Island Bakery
E NOVA 4
Speculoos cheesecake
Gu
E NOVA 4
Zillionaires' Chocolate & Salted Caramel Cheesecake Desserts (2 x)
Gü
E NOVA 4
Cheesecakes pécan saveur sirop d'érable
Gü
E NOVA 4
Cheesecake - Vanille speculoos
Gü
E NOVA 4
Cheesecakes Acidulés au Citron d'Espagne
Gü
E NOVA 4