Barcode: 8017490050639
Grenada 85%
by Amedei
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
kosher
no preservatives
fsc
fsc mix
fsc c164660
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 624.0 kcal |
| Fat | 51.0 g |
| of which saturated | 33.0 g |
| Carbohydrates | 32.0 g |
| of which sugars | 15.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
pasta di cacao, zucchero di canna, burro di cacao. Può contenere nocciole, mandorle, pistacchi, noci, latte.
Related Products in Snacks
Backoblaten ⌀50 mm
Belbake, Lidl, OH-Vertriebs
B NOVA 3
Milk chocolate
Fin Carré
E NOVA 4
Whole Nut
Fin Carré,Lidl
E NOVA 4
Croustille
lu
E NOVA 4
Gateau marbre
Bakari
D NOVA 4
Père Noël Au Chocolat Au Lait
Favorina, Lidl
E NOVA 4
pain au lait
Maître Jean-Pierre,Lidl
D NOVA 4
Schoko bananen
St. Alpine
E NOVA 4
Tortilla mais-chips bbq
Crusti croc
D NOVA 3
Milk Chocolate Fruit & Nut
Fin Carré
E NOVA 4
Brioche Pur beurre-Aux oeufs-Tranchée
Maître Jean Pierre
D NOVA 4
10 pains au lait Maître Jean-Pierre
D NOVA 4