Barcode: 3760186970067
Grenade 1L BIO
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
organic
eu organic
no preservatives
vegan
no additives
ab agriculture biologique
Categories
beverages and beverages preparations
plant based foods and beverages
beverages
plant based beverages
vegetable based foods and beverages
fruit based beverages
juices and nectars
vegetable based beverages
vegetable juices
fruit juices
non alcoholic beverages
pomegranate juices
treated vegetable juices
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de grenade*. *Ingrédient issu de l'agriculture biologique.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
White Castle, Caffeine Free Diet Coke, Kids
White Castle
B
Krystal, Chocolate Shake, Regular
Krystal
E
TGI Friday's, Mug Root Beer, Kids
TGI Friday's
E
Dunkin' Donuts, Hot Chocolate, Extra Large
Dunkin' Donuts
B
Church's Chicken, Diet Coke, Regular
Church's Chicken
B
Zaxby's, Coca Cola Zero, 22 Oz
Zaxby's
B
Round Table Pizza, Tropicana Lemonade, 16 Oz
Round Table Pizza
B
Krispy Kreme, Blended Strawberry Chiller, 16 Oz
Krispy Kreme
C
Papa John's, Gatorade Fierce Melon, 20 Oz
Papa John's
B
Sonic, Cheesecake Shake, Mini
Sonic
E
Dunkin' Donuts, Buttery Toffee Nut Swirl Hot Coffee, Extra Large
Dunkin' Donuts
B
Papa John's, Crush Peach, 2 Liter
Papa John's
E