Barcode: 5290132000572
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 320.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 14.5 g |
| Carbohydrates | 2.6 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.1 g |
| Salt | 2.6 g |
Ingredients
Pasteurised Cyprus milk (blend of cow's, sheep's and goat's milk), salt, mint, non animal rennet
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Mandelmousse auf Schwedenfrüchten
Merl
D NOVA 4
Winter-Zabaione
Merl
D NOVA 4
Winterapfel Dessert
Merl
D NOVA 4
Mangomousse auf Kirschgrütze
Merl
C NOVA 4
Verpoortoccino
Merl
E NOVA 4
Pfirsich-Maracuja-Dessert
Merl
C NOVA 4
VERPOORTEN Kirsch Dessert
Merl
D NOVA 4
Verpoorten Kirsch-Dessert
Merl
C NOVA 4
Pfirsich-Maracuja Dessert
Merl
C NOVA 4
Zitronenmousse auf Mandarinengrütze
Merl
C NOVA 4
Mousse au Chocolat
Merl
E NOVA 3
Mandelmousse auf Kirschgrütze
Merl
D NOVA 4