Barcode: 8052879380747
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 305.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 1.9 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Kuhmilch, Schafmilch und Ziegenmilch, Salz, gehackte Minze, mikrobielles Lab.
Related Products in Dairies
Les petites fermieres, shredded natural cheddar & low moisture part-skim mozzarella cheese, chef's pizza blend
Les Petites Fermieres
D NOVA 4
Chipotle cheddar cheese
Wisconsin Cheese
D NOVA 3
Blue marble cheese
D NOVA 4
Natural & kosher, mozzarella cheese sticks
Natural & Kosher
D NOVA 3
Mozzarella Shredded Cheese
Les Petites Fermieres
D NOVA 3
Fine Herbs Chevre Goat Cheese
Natural & Kosher
C NOVA 3
French Style Organic Yogurt Meyer Lemon
Saint Benoit Creamery
C NOVA 4
Yogurt French Vanilla
Saint Benoit Creamery
C NOVA 4
Natural & kosher, fresh mozzarella
Natural & Kosher
C NOVA 3
Organic Yogurt
Saint Benoit Creamery
C NOVA 4
Tomato olive
Sincerely Brigitte
D NOVA 3
Halloumi Cheese
Shepherds Of Cyprus
E NOVA 3