Barcode: 8052879380716
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 298.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 14.8 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 19.0 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
Kuhmilch*, Sahne aus Schafs - und Ziegenmilch, Salz, Bailikum, Lab. "Milchherkunft: EU. Bei max. +8 °C
Related Products in Dairies
Creamy german style quark
Elli
A NOVA 1
Chipotle queso dip
C NOVA 4
Queso fresco/verde fresh whole milk cheese
Heber Valley Artisan Cheese Llc
NOVA 3
Chipotle queso dip
C NOVA 4
Snake Creek Sharp White Cheddar
Heber Valley Artisan Cheese Llc
E NOVA 3
Wasatch Back Jack Handcrafted Farmstead Cheese
Heber Valley Artisan Cheese Llc
E NOVA 3
Cheddar Cheese
Heber Valley Artisan Cheese Llc
E NOVA 3
Jack Cheese
Heber Valley Artisan Cheese Llc
NOVA 3
Cascade Raw Cheddar Cheese
Heber Valley Artisan Cheese
D NOVA 3
Handcrafted Farmstead Cheddar Cheese
Heber Valley Artisan Cheese Llc
E NOVA 3
Smooth blue cow milk cheese
C NOVA 3
Cheddar Cheese
Heber Valley Artisan Cheese Llc
E NOVA 3