Barcode: 4088600559704
Halloumi Burgers
by Emporium
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 310.0 kcal |
| Fat | 25.2 g |
| of which saturated | 17.4 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 19.4 g |
| Salt | — |
Ingredients
Halloumi (Cow's Milk, Sheep's Milk, Goats Milk), Dried Mint.
Related Products in Dairies
Raclette label rouge
Label Rouge
E NOVA 3
Excalibur, english cheddar
Excalibur
D NOVA 3
Tommette aux Herbes de Provence
Fruitière de Domessin
D NOVA 3
Cheese
Parrano
D NOVA 3
Tomme d'Ardèche au lait de vache
Leclerc
D NOVA 3
Meule Vendéenne
D NOVA 3
Fromage pour raclette fumé au bois de hêtre
Raclette
D NOVA 3
Cheddar Style Cheese
Trader Joe's
D NOVA 3
Reblochon Verdannet
C NOVA 4
Tomme catalane
E NOVA 3
Bleu du Vercors
D NOVA 3
Reblochon laitier
Le Fromager du Verger
D NOVA 3