Barcode: 2690705002508
Halloumi cheese style
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 366.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 20.5 g |
| Carbohydrates | — |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 23.0 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Lait de brebis pasteurisé, sel marin naturel, menthe, présure végétarienne
Related Products in Dairies
Grated parmesan cheese
E NOVA 3
Velouté Nature
Danone
NOVA 1
Creamy Goat Cheese
Bella Chi-Cha
D NOVA 4
Whole milk mozzarella cheese
D NOVA 3
Scitec Nutrition - Jumbo Hardcore - 1530G Dose (brownie-pralinen)
Scitec nutrition
C NOVA 4
Shredded parmesan cheese
D NOVA 4
Brotaufstrich Schnittlauch
Zaigl Bauernhof
C
Maggio, part skim mozzarella cheese
D NOVA 3
Creme De Leite Uht Leve Homogeneizado Dália Caixa 200g
DÁLIA
D NOVA 4
Vanilla Icelandic Skyr
Siggi's
A NOVA 3
Fromage blanc vanille
Sacré Willy
C NOVA 3
Organic ricotta cheese
C NOVA 4