Barcode: 5290093000017
Halloumi Classic
Labels
no gluten
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
P.D.O. CLASSIC NO INGREDIENSER: Pasteurisert ku-, får - og geitemelk, salt, mikrobiell løpe, mynte. Egnet for vegetarianere.
Related Products in Dairies
Palmetto Cheese with Jalapenos
D NOVA 4
Palmetto Cheese with Jalapenos
Pawleys Island Specialty Foods
D NOVA 4
Goat cheese, sweet basil & garlic dip & spread
D NOVA 4
Cheese Spread
Get Carried Away Llc
D NOVA 4
Pawleys island, palmetto cheese, bacon
Wisconsin Cheese
D NOVA 4
CREME DE LEITE 17% UHT
CCGL
D NOVA 4
Grated topping with parmesan
E NOVA 4
Cream Top Rich Yogurt
Snowville Creamery
C NOVA 3
Classic Fondue
Puddin' River Chocolates & Wine Bar Llc
NOVA 3
Palmetto original gourmet pimento cheese
Pawleys Island Specialty Foods
NOVA 4
Original palmetto cheese
Get Carried Away Llc
D NOVA 4
Cottage Cheese
Traders Point Creamery
C NOVA 3