Barcode: 6412000033775
Halloumi & Couscous
by Saarioinen
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
source of proteins
high in salt finland
high proteins
low lactose finland
Categories
Available in
finland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 220.0 kcal |
| Fat | 11.0 g |
| of which saturated | 3.9 g |
| Carbohydrates | 22.0 g |
| of which sugars | 5.1 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Couscous 43 % (durumvehnä), halloumijuusto 20 %, maustekastike [rapsiöljy, vesi, jodioitu suola, sokeri, muunnettu perunatärkkelys, sitruunatäysmehutiiviste, mausteet (mm. juustokumina, kurkuma, muskottipähkinä, inkivääri, kaneli, maustepippuri), säilöntäaine E 202)], linssi, mustapapu, aprikoosi [säilöntäaine (rikkidioksidi)], Pimiento-paprika, pinaatti, persilja. Voimakassuolainen, Vähälaktoosinen. Proteiinipitoinen.
Allergens
gluten
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e202
e220
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
CONFIPOTE Confiture allégée en sucres Pot Abricot 350g
Confipote
C NOVA 4
CONFIPOTE Confiture allégée en sucres Pot Cassis 350g
confipote, materne
C NOVA 4
Confipote coing
Materne
D NOVA 4
CONFIPOTE Confiture allégée en sucres Pot Abricot Brugnon 350g
confipote, materne
C NOVA 4
Confiture Allégée Figue
confipote, materne
D NOVA 4
Confiture Allégée Cerise
Confipote, Materne
D NOVA 4
CONFIPOTE Fruits Rouges
Materne
C NOVA 4
CONFIPOTE Confiture allégée en sucres Pot Fraise&Rhubarbe 350g
confipote, materne
D NOVA 4
CONFIPOTE Confiture allégée en sucres Pot Fraise 350g
confipote, materne
D NOVA 4
Confiture Allégée Poire
confipote, materne
D NOVA 4
Confipote Mandarine
Materne
D NOVA 4
Confipote framboise
Materne
D NOVA 4