Barcode: 29187867
Halloumi hot breakfast
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
fsc
Categories
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 4.2 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 8.7 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Baked Beans (65%) (Haricot Beans Tomato Paste Water Sugar Cornflour · Salt Vinegar Dried Onions Colour: Paprika Extract Ground Paprika - Flavouring Garlic Extract Onion Oil Vegetable Oil (Sunflower/Rapeseed)) Marinated Halloumi Cheese (13%) (( Halloumi Cheese (Milk) Mint) Vegetable Oil (Sunflower/Rapeseed) Parsley) Cherry Tomatoes (13%) Chestnut Mushrooms (5%) Spinach (2.5%) - Vegetable Oil Sunflower/Rapeseed) Salt. Coarse Black Pepper. . . .
Allergens
milk
Related Products in Meals
Sopa de Letras
Kris,Venado
NOVA 4
Round Table Pizza, Gourmet Veggie On Skinny Crust, Small
Round Table Pizza
D
Papa John's, Smokehouse Bacon & Ham On Pan Crust, 1 Slice
Papa John's
D
Papa John's, Bacon Cheddarburger On Original Crust, Small, 1 Slice
Papa John's
D
Round Table Pizza, Smokehouse Combo, Chicken On Original Crust, Extra Large
Round Table Pizza
D
Perkins, Chicken Noodle Soup, Cup
Perkins
Pavo Desmenuzado
Sofía
NOVA 4
Dominos, Buffalo Chicken On Hand Tossed Crust, Small
Dominos
D
Red Robin, Baked Potato Soup, Bowl
Red Robin
E
Ci Ci's Pizza, BBQ Pork Pizza On Traditional Crust
Ci Ci's Pizza
C
Papa John's, White Pizza On Gluten Free Crust, 1 Slice
Papa John's
C
Papa John's, The Big Bonanza On Original Crust, Extra Large, 1 Slice
Papa John's
E