Barcode: 7310240080025
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 139.0 kcal |
| Fat | 6.2 g |
| of which saturated | 5.2 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 4.6 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Kokosmjölk, kokt basmatiris, gröna och röda linser, vatten, sötpotatis, broccoli, _Halloumi_ 4% (pastöriserad _mjölk_ från ko get och får vegetabilisktystenzym, salt), morot, lök palsternacka, röd currypasta (vitlök, chili, citrongräs, salt, lök, galanga, limeblad, fänkål, koriander), grönsaksbuljong (morot, _selleri_, lök, purjolök, naturlig arom, salt, socker, solrosolja, potatisflingor, citronkoncentrat), potatisstärkelse, salt, ingefära, mynta, vitlök, chili, gurkmeja, spiskummin
Related Products in Frozen Foods
Organic frozen ravioli, artichoke & kalamata olive
Raley's
C NOVA 3
Asiago haute dogs premium appetizers
E NOVA 4
Pastry kisses, caramelized onion & gorgonzola
Nob Hill Trading Co
E NOVA 4
Seasoned Chicken For Lettuce Wraps
Tai Pei
C NOVA 4
Roasted Jalapeno Pastry Kisses
Nob Hill Trading Co.
D NOVA 4
Chicken tikka masala with basmati rice
A NOVA 4
Vegetable pakoras with tamarind dipping sauce
C NOVA 4
Organic frozen ravioli, wild mushroom
Raley's
C NOVA 4
Vegetable stir-fry with noodles
A NOVA 1
Spanakopita premium appetizers
Nob Hill Trading Co
D NOVA 4
Butter chicken with basmati rice
B NOVA 4
Organic frozen ravioli, three cheese, spinach & kale
Raley's
C NOVA 4