Barcode: 6297000670331
halloumi low fat
by baladé farms
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 383.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 80.4 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 4.9 g |
| Proteins | 7.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Fresh pure cow's milk pasteurized, milk fat, milk solids, moisture 55% approx, salt 3.5% approx, vegetal rennet
Related Products in Dairies
Vanilla Gut-Loving Prebiotic* Yoghurt
Bio & Me
C NOVA 4
Mango prebiotic yoghurt
bio me
C NOVA 4
Blueberry Muffin Yogurt
The Gym Kitchen
A NOVA 4
Whey Concentrate Protein Powder, Natural Vanilla
Smart Protein
D NOVA 4
Brownie Caramel Salé
Gü
E NOVA 4
Cheesecakes chocolat blanc caramélisé
Gü
E NOVA 4
BANOFFEE PIE YOGURT
THE GYM KITCHEN
A NOVA 4
Bio & Me Strawberry Gut-Loving Prebiotic Yoghurt
NOVA 4
MyProtein Impact Whey Protein - Coffee Caramel
MyProtein
NOVA 4
Whey Protein Isolate
Isopure
NOVA 4
Original Gut-Loving Prebiotic* Yoghurt
Bio & Me
C NOVA 4
Greek Style Yoghurt
C NOVA 1