Barcode: 29438211
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 118.0 kcal |
| Fat | 5.6 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 8.9 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Butter Beans (22%) Halloumi Cheese (15%) (Halloumi Cheese (Milk). Dried Mint) Tomato Passata (14%), peppers (Red Peppers Yellow Peppers) Kale (10%). Cannellini Beans (6%). Butternut Squash Red Onions Onions Tomato Paste Honey Ground Spices (Smoked Paprika. Cumin Roasted Coriander). Red Wine Vinegar - Garlic Purée Sundried Tomatoes. Cornflour Vegetable Oil • (Sunflower/Rapeseed). Tomato Purée Paprika Flakes Rapeseed Oil Olive Oil Sugar Kashmiri Chilli . Powder Salt Extra Virgin Olive Oil Dried Garlic Dried .
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Mu! Mleko 3,2%
Mu!, OSM Wart-Milk Sieradz
C NOVA 1
Хомогенизирано мляко 3.2%
Meadow star
C NOVA 1
Ser smażony
Top Tomyśl
C NOVA 3
Jogurt kremowy z musem brzoskwiniowym
Paradiso
C NOVA 4
Twaróg tłusty
miletto
B NOVA 3
Serek waniliowy
Rolmlecz
C NOVA 4
Twaróg chudy
Rolmlecz,Mlekpol
A NOVA 3
Mleko UHT 1,5 %
MU!,OSM Wart-Milk
B
ser dojrzewający Antek
CEKO,Polmlek,Sery z Goliszewa
D NOVA 4
Serek truskawkowy
Rolmlecz,Mlekpol
C NOVA 4
Serek poznański naturalny
Rolmlecz,Mlekpol
C NOVA 4
Wielkopolskie masło
TopTomyśl
E NOVA 2