Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 217.0 kcal |
| Fat | 10.2 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 19.4 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.4 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Bulgurröra (VETE) 49%, pitabröd 21%, halloumi 15%, sallad 15%, kokt BULGUR (VETE), tomat, rapsolja, lök, kikärtor, SESAMpasta, YOGHURT, ättiksprit, ÄGGulepulver, SENAPsfrö, vinäger, cayennepeppar, vitlök, oliver, feferoni, basilika, olivolja, spenat, OST, majsstärkelse, potatispulver, paprikaarom, VETEmjöl, ko-, får och getMJÖLK, ystenzym, potatisstärkelse, jäst, syrningskultur, salt, socker, kryddor, vatten, konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat), surhetsreglerande medel (citronsyra), förtjockningsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), stabiliseringsmedel (xantangummi), antioxidationsmedel (askorbinsyra).
Additives
Related Products in Sandwiches
LongHorn Steakhouse, Third Pound Cheeseburger
LongHorn Steakhouse
Friendly's, Friendly Frank
Friendly's
Starbucks, Slow Roasted Ham & Beechers Flagship Cheese Small Sandwich
Starbucks
Ruby Tuesday, Rubys Classic Burger
Ruby Tuesday
Fladen Sandwich mit Schinken und Mozzarella
Salatküche W. Herber
Starbucks, PB&J On Wheat Bistro Box
Starbucks
Wawa, Turkey Reuben Sandwich
Wawa
Jersey Mike's Subs, Turkey, Egg & Cheese Sandwich On Wheat Sub Roll
Jersey Mike's Subs
Carl's Jr., The Grilled Burrito, Chicken
Carl's Jr.
On The Border, Build Your Own Mini Soft Chicken Tacos
On the Border
Jersey Mike's Subs, #56 Big Kahuna Cheese Steak On Wheat Regular
Jersey Mike's Subs