Barcode: 0618645316921
Halloween Bloody Bones Candy
by Nassau Candy
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, glucose syrup, citric acid, calcium stearate, tapioca dextrin, titanium dioxide, confectioner's camauba wax, artificial flavors, artificial colors including fd&c red 40.
Additives
e129
e1400
e171
e330
Related Products in Snacks
Eucalipto caramelos
Santé verte
B NOVA 4
Mix goma
Abiarjo
E NOVA 4
Caramelos sabor a cereza sin azúcar
Farline Sweetsin
C NOVA 4
Chocolate Chip Crunchy Almond Flour Cookies
Simple Mills
E NOVA 3
Sawes Caramelos Bolsa Sin Azucar Limon
Sawes
B NOVA 4
Pastillas própolis
Juanola
A NOVA 4
Caramelos sabor a própolis mel
Farline Sweetsin
B NOVA 4
Brownie
Hacendado
E NOVA 4
Gaufrettes Vanille
La Rythmo !, Ysonut
E NOVA 4
Pastilhas
Valda
NOVA 4
Choco Crispy Bar Komplet
bimanan
E
Pastillas balsámicas menta
Sawes
B NOVA 4