Barcode: 3564706539365
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 324.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 62.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sirop de glucose sucre ; gélatine de porc; acidifiant: acide citrique; arômes naturels ; colorants : extrait de paprika, anthocyanes; concentrés colorant de sureau, spiruline et carthame; huile végétale (coca, colza); agent d'enrobage : cire de carnauba ; amidon de _blé_.
Additives
e160c
e163
e330
e428
e903
Related Products in Snacks
Pancake Mix
Trader Joe's
NOVA 4
Tortilla chips
Gringo George's
D NOVA 3
Mixed nuts
D NOVA 3
Crispy Crunchy Mixed Fruit
Trader Joe's
E NOVA 3
Honey mustard seasoned buzzed bees peanuts, honey mustard
C NOVA 4
Granola cookies, cherry cranberry almond
Progressive Games Inc.
D NOVA 3
Fig & Olive Crisps
Trader Joe's
D NOVA 4
Dill pickle seasoned back peanuts, dill pickle seasoned
D NOVA 4
Cookies
E NOVA 4
Trader joe's, iced pumpkin scone cookies
Trader Joe's
E NOVA 4
Chocolate Chip Brownie Mix
Baker Josef's
NOVA 4
Pumpkin Flavored Joe-Joe's
Trader Joe's
E NOVA 4