Halloween cookie kit
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 46.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Cookie mix: enriched wheat flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), sugar, natural and artificial flavors, baking powder (sodium acid pyrophosphate, sodium bicarbonate, corn starch, monocalcium phosphate), sodium bicarbonate, salt. color powders: dextrose, yellow 5 lake, red 3, blue 1 lake, blue 1. icing pen: sugar, palm oil and canola oil, water, corn syrup, mono and diglycerides, titanium dioxide color, salt, food starch-modified (corn), potassium sorbate (preservative), polysorbate 60, artificial flavor, citric acid. frosting mix: confectioners' sugar (sugar, corn starch), natural and artificial flavors, yellow 6 lake, red 40 lake, blue 2 lake, caramel color.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Giant, nature's promise, multigrain cheddar sticks
Giant
Giant, candy canes, cherry
Giant
Ahold whole cashews with sea salt
Ahold
Foodhold, peppermint candy canes
Foodhold
Giant, toaster pastries, strawberry
Giant
Honeycrisp apple inspired apple sauce, honeycrisp apple
Giant, candy canes, peppermint
Giant
Pancake & waffle mix
Organic blueberry pomegranate fruit twists
Giant, toaster pastries, brown sugar & cinnamon
Giant
Baked Cheese Snack Crackers
Ahold mixed nuts
Giant