Barcode: 0854137707246
Halloween Corn Tortilla Chips
by Xochitl
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 64.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
White corn, organic palm olein oil, water, lime, sea salt, fd&c yellow 6, fd&c red 3, fd&c blue 1, fd&c red 40, caramel color, citric acid
Additives
e110
e127
e129
e133
e150c
e330
Related Products in Snacks
Les petits quatre-quarts
Chabrior
E NOVA 4
Goûter pépites de chocolat
Gerblé
D NOVA 4
Boudoirs
Boudoirs
D NOVA 4
Boudoirs
Flodor
D NOVA 4
Boudoirs Gardeil
Gardeil
D NOVA 4
MOUSSE D'OR
Mousse d'Or
D NOVA 4
Gâche tranchée aux pépites de chocolat
Chabrior
E NOVA 4
Paris brest sous atmosphere x2 160g
Sans marque
E NOVA 4
L'Expert diététique goûter 4S aux pommes
Gerblé
C NOVA 4
Boudoirs
Gardeil
D NOVA 4
Petit beurre bio
Chabrior
E NOVA 4
Madeleine coquille fourrée au chocolat 400g
Chabrior
D NOVA 4