Barcode: 0091953004542
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 316.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 57.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, gelatin, citric acid, artificial and natural flavors, vegetable oil (coconut, palm and palm kernel oils), pectin, carnauba wax, bees wax, sodium citrate, artificial colors; blue #1, red #40, yellow #5, yellow #6, titanium dioxide.
Additives
e102
e110
e129
e133
e171
e330
e331
e428
e440
e903
Related Products in Snacks
Milk chocolate with gingersnap filling
E NOVA 4
Popcorn
Tasty Snacks
E NOVA 3
ProPud Protein Bar Salty Caramello Cookiee
Propud
NOVA 4
Cookie dough protein bar
ProPud
NOVA 4
Semlor - Mandelmassa med mandelbitar
Easybake
D NOVA 4
Choco Kex
Digga
E NOVA 4
Ekologisk Raw Choklad Original 73
Wermlands Choklad
D NOVA 3
Paleo Crunch , Raw Coconut
Kleen
E
Ginger thins
E NOVA 4
Chewing gum Fresh Mint
The Humble Co.
Chewing gum goût tropical
The Humble Co.
NOVA 4
Mjölkchoklad
Katrin Bylomierska
E NOVA 4