Barcode: 0845120050227
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 60.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, water, pectin, citric acid, sodium citrate, malic acid, titanium dioxide, corn starch, gelatin, artificial flavors, and artificial colors (fd&c red 40, fd&c red 3, fd&c yellow 5, fd&c yellow 6, fd&c blue 1).
Additives
e102
e110
e127
e129
e133
e171
e296
e330
e331
e428
e440
Related Products in Snacks
Les Sablés Saveur citron meringué
Carrefour
E NOVA 4
Crêpe dentelle au chocolat au lait saveur caramel
Carrefour
E NOVA 4
Energy bar au caramel
Carrefour
E NOVA 4
Mini's Parmigiano Reggiano
Carrefour
D NOVA 3
Choco'maxi
Carrefour
E NOVA 4
LAIT AMANDES NOISETTES PECAN POINTE DE SEL (en légèrement plus petit)
Carrefour
E NOVA 4
Energy Bar
Carrefour
NOVA 4
Mini involtini
Carrefour
D NOVA 4
Protein bar
Carrefour
NOVA 4
Cupeez CHOCOLAT au lait & Beurre de CACAHUETE
Carrefour
E NOVA 4
Bottle' acid
Carrefour
NOVA 4
Choco'peanut
Carrefour
E NOVA 4