Barcode: 20442286
Halloween Marshmallows
by Lidl
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
rainforest alliance
Categories
Available in
france, germany, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 12.2 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 68.0 g |
| of which sugars | 51.0 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
fat colours in varying proportions (palm, palm kernel, shea), sweet whey powder (milk), skimmed milk powder, colour: beet red, emulsifier: lecithins, flavouring), humectant: sorbitols, dehydrated egg white*, blueberry powder, colour: beet red, flavourings, cooking salt, *from hens raised on the ground,
Allergens
eggs
milk
Additives
e322
e420
Related Products in Snacks
Muffin Mix
Among Friends Llc
NOVA 4
Charmed Bar, Mixed Nut Bar, Peanut Butter, Cherry-Licious
Charmedbar Llc
D NOVA 3
Cookie mixes
Amongfriends
NOVA 4
Among Friend, Suzie Q's, Oatmeal Chocolate Chip Cookie Mix
Among Friends Llc
NOVA 4
Oatmeal Raisin Cookie Mix
Among Friends Llc
NOVA 3
Baking mixes
Among Friends Llc
NOVA 4
Among Friends, Cookie Mix, Double Chocolate
Among Friends Llc
NOVA 4
Charmed Bar, Bar, Almond Butter Cran-Dipity
Charmedbar Llc
D NOVA 3
Brownie Mix
Among Friends Llc
NOVA 4
Cake mix
Among Friends Llc
NOVA 3
Among Friends, Darcy's Delish, Old Fashioned Chocolate Chip Cookie Mix
Among Friends Llc
NOVA 4
Among Friends, Trish The Dish, Crisp Mix
Among Friends Llc