Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 405.0 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 4.8 g |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 21.4 g |
| Fiber | 11.9 g |
| Proteins | 4.8 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Granola (whole grain rolled oats, brown sugar, brown rice crisp [whole grain brown rice flour, sugar, salt], whole grain rolled wheat, soybean oil, dried coconut, whole wheat flour, sodium bicarbonate, soy lecithin, nonfat dry milk), brown rice crisp (whole grain brown rice flour, sugar, salt), corn syrup, chocolate flavored cookie pieces (whole wheat flour, sugar, palm oil, cocoa (processed with alkali), salt, dextrose, sodium bicarbonate, soy lecithin), sugar, corn syrup solids, inulin, polydextrose, sunflower oil with natural tocopherol added to preserve freshness, glycerin. contains 2% or less of: vegetable oil (palm kernel and palm oil), corn starch, calcium carbonate, invert sugar, salt, fructose, soy lecithin, nonfat dry milk, caramel color, molasses, sucralose, natural flavor, confectioner's glaze, annatto (color), dextrin, carnauba wax, artificial color, artificial flavor, soybean oil, bht (preservative), citric acid.
Additives
Related Products in Snacks
Croustilles de plantain
Ss Frutas
Belgian dark chocolate bars
Decorated Cookie
Fancypants Baking Co
Imported belgian gummies
Belgian Milk Chocolate Truffles
Rivo Usa Co Ltd
Belgian Milk Chocolate Truffle With Sea Salt Toffee
Rivo Usa Co Ltd
Skinnygirl, Belgian Dark Chocolate Coated Almonds
Rivo Usa Co Ltd
Belgian milk chocolate bars
Decorated cookie
Skinnygirl, Belgian Dark Chocolate Truffles
Rivo Usa Co Ltd
Skinnygirl, Belgian Milk Chocolate Truffles, Sea Salt Toffee
Rivo Usa Co Ltd