Barcode: 0028000193973
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 21.4 g |
| Carbohydrates | 64.3 g |
| of which sugars | 64.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sugar, partially hydrogenated palm kernel and palm oils, milk, nonfat milk, soy lecithin, artificial flavor.
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
Related Products in Baking Decorations
0230 Choc-Au-Lait™ Gourmet White Baking Chips
Guittard, Guittard Chocolate Company
E NOVA 4
Baking chips, butterscotch
E NOVA 4
Chocolate chips, milk
E NOVA 4
Premier white morsels
E NOVA 4
Milk Chocolate Baking Chips
Best Choice
E NOVA 4
Chocolate chips, semisweet
E NOVA 4
Maraschino Cherries
Always Save
D NOVA 4
SEMl-SWEET CHOCOLATE STYLE BAKING CHIPS
LILYS
NOVA 4
Milk Chocolate Style Baking Chips
Lily's
NOVA 4
Dairy whipped topping
D NOVA 4
Baking chips, real semi-sweet chocolate
E NOVA 4
Semi-Sweet Morsels
Nestle Toll House
C