Barcode: 4099100220759
Halloween Pasta
by Reggano
Processing
NOVA 1
Labels
no artificial flavors
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
DURUM WHEAT SEMOLINA, WATER, TOMATO POWDER, BLACK CARROT POWDER.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Blueberry Soy Yogurt
Tesco
B NOVA 4
Tesco Choco Snaps
Tesco
D NOVA 4
multiseed bread mix
tesco
A NOVA 4
Raisin wheats
Tesco
B NOVA 4
Caramel rice cakes
Tesco
D NOVA 4
Sourdough breadmix
Tesco
B NOVA 3
Dukkah
Tesco
NOVA 3
Tesco lentil & bacon soup
Tesco
A NOVA 4
Tesco Crunchy Cookie Cereal 325G
Tesco
C NOVA 4
Porridge - Easy Oats Originale
Nevill’s, Tesco
B NOVA 1
Squezzy strawberry Jam
Tesco
D NOVA 4
Wholegrain Rice Cakes
Tesco
B NOVA 1