Barcode: 4007843625106
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 395.0 kcal |
| Fat | 5.7 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 27.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
mais 67%, sucre 29%, huile végétale (palme). Malgré une surveillance attentive, des grainsde maïs, ainsi que des cristaux de sucre de taille plus grand, peuvent se trouver dans I 'emballage. Tenir au frais etau set Nepas exposer directement au soleil.
Related Products in Snacks
Fine chocolate with pistachios
E NOVA 4
CRUNCH
D NOVA 4
Candy bar
E NOVA 4
Milk chocolate style bar
E NOVA 4
Peanut butter cups
E NOVA 4
Peanut buter crisp bar
E NOVA 4
Pieces in milk chocolate
E NOVA 4
Creamy milk chocolate with crisped rice
E NOVA 4
Dark chocolate 55% cacao with pistachios
E NOVA 4
Milk chocolate fresh roasted peanuts
E NOVA 4
Peanut butter cups
E NOVA 4
Candy bar, peanut buttery
E NOVA 4