Barcode: 0034000470334
Halloween snack size minis
by Reese's
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 514.3 kcal |
| Fat | 31.4 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 57.1 g |
| of which sugars | 54.3 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 8.6 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Milk chocolate [sugar; cocoa butter; chocolate; nonfat milk; milk fat; lactose; lecithin (soy); pgpr (emulsifier)]; peanuts; sugar; dextrose; cocoa butter; contains 2% or less of: hydrogenated vegetable oil (palm kernel and palm oil); salt; palm kernel oil; pgpr (emulsifier); tbhq (preservative).
Allergens
milk
peanuts
soybeans
Additives
e319
e322
e322i
e476
Related Products in Snacks
Baba Au Rhum
Le Comptoir de Mathilde
C NOVA 4
Hot Chocolat au lait Pain d'épice
Le Comptoir de Mathilde
E NOVA 4
Baba au rhum
Le Comptoir De Mathilde
C
Chocolat au lait perles crispy
Le Comptoir De Mathilde
E NOVA 4
Chocolat noir et nougat de Montelimar
Le Comptoir de Mathilde
E NOVA 4
Chocolat noir ,café crème
Le comptoir de Mathilde
E NOVA 4
Chocolat à Casser Noir Calisson & Nougat
Le comptoir de mathilde
E NOVA 4
Chocolat noir noix-noisette caramelisee
Le Comptoir De Mathilde
E NOVA 4
Baba Saveur Écorce d'Orange
Le Comptoir de Mathilde
D NOVA 4
Baba
Le Comptoir De Mathilde
C
Chocolat Noir Grué de Cacao
Le Comptoir de Mathilde
E NOVA 4
Chocolat Noir 70% cacao
Le Comptoir de Mathilde
E NOVA 4