Barcode: 0876416141589
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 93.3 g |
| of which sugars | 90.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, maltodextrin, corn syrup, citric acid, magnesium stearate, artificial flavors, carnauba wax, artificial color (fd&c blue#1, fd&c yellow#5, fd&c yellow#6, fd&c red#40)
Additives
e102
e110
e129
e133
e330
e572
e903
Related Products in Festive Foods
Calendrier de l'Avent
Nestlé
E NOVA 4
White Chocolate Christmas Advent Calendar
Nestlé
E NOVA 4
NESTLE L'ATELIER Calendrier de l'avent 269,2g
Nestlé, Les recettes de l'atelier
E NOVA 4
Calendrier milka
Milka
E
Calendrier Avent
E NOVA 4
Calendrier de l'Avent
Milka
E NOVA 4
Easter Bag
Smarties
E
Chocolat au lait des alpes
Milka
E
Heroes
Cadbury
E NOVA 4
Pralinès-Eier
Migros Selection
E NOVA 4
Milka Schmunzelhase Kuhflecken
Milka, Mondelez
E NOVA 4
Calendrier de l’Avent Smarties
Nestlé
E NOVA 4