Barcode: 6416453043800
Halloweenkuulat
by Fazer
Labels
vegetarian
vegan
no gelatin
avainlippu
Categories
Available in
finland, sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 64.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sokeri, glukoosisiirappi, vesi, happamuudensäätöaineet (E330, E337), hyytelöimisaine (E440), aromit, värjäävät elintarvikkeet (bataatti-, omena-ja saffloritiiviste), värit (E153, E160a).
Additives
e153
e160a
e330
e337
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cranberry juice cocktail
Veryfine, Sunny Delight Beverages Company
E NOVA 4
Wolff's, Cream Of Buckwheat, 100% All Natural Cereal
Buckwheat
B
Wolff's, kasha
Wolff's
A NOVA 3
Fruit Punch
Veryfine, Sunny Delight Beverages Company
E NOVA 4
Wolff's, whole buckwheat groats
Wolff's
B NOVA 1
100% Orange Juice
Veryfine, Sunny Delight Beverages Company
E NOVA 4
Pocono Cream of Buckwheat
Pocono
NOVA 1
Apple Cranberry Cocktail
Veryfine, Sunny Delight Beverages Company
E NOVA 4
Wolff's, 100% Pure Roasted Whole Grain Buckwheat
Buckwheat Cookbook
A
100% pure roasted whole grain buckwheat
Buckwheat Cookbook
A NOVA 3
Grape 100% juice blend
Veryfine, Sunny Delight Beverages Company
E NOVA 4
100% pure roasted whole grain buckwheat
Wolff's
A NOVA 3