Barcode: 7622201694869
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 387.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 95.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
lot/bes halls plain hard candy cherry flavor net weight: 22,4 g, 8 pieces product ingredients sugar glucose syrup acidity regulator (e330), colors (e163, e160a)(ii), artificial and natural flavors (cherry, eucalyptus oil menthol
Additives
e160a
e163
e330
Related Products in Snacks
DAIRY FREE WHITE CHEDDAR FLAVOUR POPCORN
SKINNY POP
C NOVA 4 Eco-Score B
Slightly Coated Dark Chocolate Almonds
Trader Joe's
D NOVA 4 Eco-Score E
Original Eggo Waffles
Kellogg's
C NOVA 4 Eco-Score C
Oats 'N Honey Granola Bars
Nature Valley
D NOVA 4
Graham Crackers
Honey Maid
D NOVA 4 Eco-Score C
Pepito Pockitos
Lu
E NOVA 4 Eco-Score E
Butter Haferkekse mit Chia, Amaranth und Quinoa
Bio natura, Natur aktiv
E NOVA 4 Eco-Score B
Parmesan Crisps
Mrs. Cubbison's
E NOVA 3
Macarons
Le chic
E NOVA 4 Eco-Score E
Waffers
Rip Van
D NOVA 4 Eco-Score C
Biscuits petit épeautre et sésame
Monoprix, Monoprix Bio
D NOVA 4 Eco-Score B
Paluszki o smaku waniliowym.
Lajkonik
D NOVA 4