Barcode: 50658053
Halls - Cherry flavour
by Halls
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
contains a source of phenylalanine
Categories
Available in
switzerland, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 235.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 97.5 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sweeteners (isomalt, aspartame, acesulfame K), flavourings, colours (anthocyanins, paprika extract). Excessive consumption may produce laxative effects. Contains a source of phenylalanine.
Additives
e160c
e163
e950
e951
e953
Related Products in Snacks
Chocolate Mini Wafer Squares
Marks & Spencer
E NOVA 4
All-butter Shortbread Biscuits
M&S, Limited Edition, Marks & Spencer
E NOVA 3
Mixed seeds
M&S
C NOVA 1
Lemon Mini Wafer Squares
M&S Food
E NOVA 4
Dark Hot Chocolate Flakes, 70%
M&S
E NOVA 4
Extra Cream Bourbon Cream
M&S
E NOVA 4
M&S Cappuccino Mini Wafer Squares
M&S
E NOVA 4
Feine Kleinkuchen Mandelhörnchen
Monarc
E NOVA 4
All Butter Cookie
Marks & Spencers
E NOVA 4
Crispy Tempura Vegetable Fritters
M & S Foods DINE IN, Marks & Spencer
D NOVA 4
tartare potato salad
M&S, Marks & Spencer
NOVA 4
Churros Stars
M&S Food, Marks & Spencer
D NOVA 4