Barcode: 84164773
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 235.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 96.0 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Edulcorantes (isomaltosa, aspartamo, acesulfamo K), acidulante (E330), vitamina C (ascorbato sódico, ácido ascórbico), aromas, colorantes (E140, E160a), zumo de zanahoria negra concentrado,
Additives
e140
e160a
e330
e950
e951
isomaltose
Related Products in Snacks
Salted microwave popcorn
Full Circle
C NOVA 3
Canada mints
Clear Value, Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Double stuffed fudge creme chocolate sandwich cookies, double stuffed fudge creme
Food Club, Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Vanilla creme chocolate sandwich cookies, vanilla creme
Food Club, Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Organic Blueberry Waffles
Full Circle
C NOVA 4
Food club, candy cookies, chocolate chip
Food Club, Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Chocolate Chip Dipped Chewy Granola Bars
Food Club
E NOVA 4
Clear value, canada mints, candy, wintergreen
Clear Value, Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Bit-O-Honey - Candy
Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Kids Play Mix - Candy
Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Peanut Butter Chocolatey Covered Dipped Chewy Granola Bars
Food Club
E NOVA 4
Microwave Butter Popcorn
Full Circle Market
D NOVA 4