Barcode: 7622210939371
Halls gum
by Halls
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
green dot
no sugar
Categories
Available in
croatia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 183.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sladila (ksilitol, sorbitol, izomalt, maltitol sirup, aspartam, acesulfam K), gumena baza, arome, stabilizator (E414), kiselina (E330), emulgator (suncokretov lecitin), tvar za zadržavanje vlage (E1518), bojilo (ekstrakt paprike).
Additives
e1518
e322
e330
e414
e420
e950
e951
e953
e965
e965ii
e967
Related Products in Snacks
Double filled fudge cookies
Great Value
E NOVA 4
Sliced Loaf Cake
The Bakery
E NOVA 4
Triple Layer Red Velvet Cake
Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4
Oats & Honey Crunchy Granola Bars
Great Value
D NOVA 4
Daily chef, triple layer chocolate fudge cake
Daily Chef
E NOVA 4
Triple Layer Carrot Cake
Daily Chef
E NOVA 4
Old Fashioned Wild Berry Orchard Pie
Walmart
D NOVA 4
Double Filled Twist & Shout Chocolate Sandwich Cookies
Great Value
E NOVA 4
TWIST & SHOUT Chocolate Sandwich Cookies
Great Value
E NOVA 4
Holiday Cookie Assortment
Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4
Baker's half dozen glazed donuts
E NOVA 4
Daily chef, triple layer coconut cake
Daily Chef
E NOVA 4