Barcode: 7610167646213
Halls Original
by Halls,Kraft
Processing
NOVA 4
Labels
contains a source of phenylalanine
excessive consumption can have laxative effects
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 235.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 97.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Isomalt, Menthol, Edulcorants (Aspartame, Acesulfame-K), Huile d'eucalyptus, Acidifiants (E270, E330), Correcteurs d'acidité (E332, E325), Arômes, Colorant (E133)
Additives
e133
e270
e325
e330
e332
e950
e951
e953
Related Products in Snacks
Spartan, fresh selections, dried cherries
Spartan
D NOVA 3
Spartan, fresh selections, cherry berry mix
Spartan
D NOVA 3
Spartan, fresh selections, milk chocolate cherries
Spartan
NOVA 4
Spartan, candy, candy corn
Spartan
E NOVA 4
Spartan, deliciously soft caramel apple frosted cookies, naturally & artificially flavored
Spartan
E NOVA 4
Spartan, orange slices candy, orange
Spartan
E NOVA 4
Spartan, candy, gummi bears
Spartan
D NOVA 4
Spartan, candy, starlight mints
Spartan
E NOVA 4
Spartan, candy, jelly bean
Spartan
E NOVA 4
Spartan, fresh selections, peanut crunch mix
Spartan
E NOVA 4
Spartan, candy, chocolate covered raisins, plump, juicy raisins covered in real milk chocolate
Spartan
E NOVA 4
Spartan, fresh selections, shortcake frosted cookies, strawberry
Spartan
E NOVA 4