Barcode: 8718421880508
Haloemie
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
nl bio 01
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 328.0 kcal |
| Fat | 27.5 g |
| of which saturated | 18.5 g |
| Carbohydrates | 1.3 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 19.2 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Volle gepasteuriseerde schapenmelk*, microbieel stremsel, zout.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Small Curd Cottage Cheese
Trader Joe's
B NOVA 4 Eco-Score D
Mild Cheddar
Creamfields
D NOVA 3 Eco-Score D
Teebutter streichzart
NÖM
E Eco-Score E
La Yogurt Probiotic Cherry
La Yogurt
C NOVA 4 Eco-Score B
Mozzarella douce et filante
Marque Repère, Les Croisés
D NOVA 3 Eco-Score C
2% Milkfat Greek Strained Yogurt
Fage
A NOVA 1 Eco-Score B
Puleva Leche Semidesnatada Ecológica
Puleva
B NOVA 1 Eco-Score C
Pascual desnatada
Pascual
B NOVA 1 Eco-Score D
Cheese
Great Value
D NOVA 3 Eco-Score D
Leche semi sin lactosa
Pascual
B NOVA 1 Eco-Score C
Colby Jack
Kraft shredded cheese
D NOVA 4 Eco-Score D
Cova entera sin lactosa
Cova
C NOVA 1 Eco-Score D