Barcode: 0069143106888
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 4.4 g |
Ingredients
PASTEURIZED MILK, MODIFIED MILK INGREDIENTS, PASTEURIZED CREAM, SALT, CALCIUM CHLORIDE. MICROBIAL ENZYME, BACTERIAL CULTURE, SPICES.
Recipes with Similar Ingredients
Baby Spinach And Haloumi Salad
8 ingredients
Pea, Haloumi And Mint Penne
8 ingredients
Watermelon Tabbouleh With Marinated Haloumi
14 ingredients
Haloumi And Zucchini Salad
6 ingredients
Warm Haloumi And Spinach Salad
14 ingredients
Vegetable, Haloumi And Arugula Salad
10 ingredients
Spinach, Butternut Squash And Halloumi Salad
6 ingredients
Haloumi, Green Bean, Lentil And Baby Spinach Salad
8 ingredients
Haloumi With Pomegranate And Basil
6 ingredients
Zucchini And Haloumi Fritters
10 ingredients
Grilled Haloumi Cheese And Lemon
8 ingredients
Corn And Jalapeño Chili Flatbread
9 ingredients
Related Products in Dairies
Skyr Erdbeere
Arla
A NOVA 4 Eco-Score A
skyr
Arla
A NOVA 1 Eco-Score B
COTTAGE CHEESE
Prairie Farms
A NOVA 4 Eco-Score D
Oikos Pro-vanilla
Oikos
A NOVA 4 Eco-Score B
Queso Quesadilla Cheese
Great Value
D NOVA 3 Eco-Score D
Big cheese snack protein +
Kraft
D NOVA 3 Eco-Score D
Parmesan Cheese Grated
simple truth organic
E NOVA 3 Eco-Score D
Die Streichzarte aus Butter & Rapsöl
Weihenstephan
D NOVA 2
Whole vitamin D milk
Kroger
E NOVA 1 Eco-Score C
Greek Yogurt Nonfat Plain
Chobani
A NOVA 1 Eco-Score B
WHOLE MILK
Member's Mark
E NOVA 1 Eco-Score D
Frischkäse
Philadelphia
D NOVA 4 Eco-Score D