Barcode: 7314320041029
Hälsa
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
keyhole
Categories
Available in
sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 6.7 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 36.0 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | 5.2 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Vatten, _VETEMJÖL_, fullkornsmjöl av _VETE_, solroskärnor, _RÅGMJÖL_, linfrö, _VETEGLUTEN_, _HAVREGRYN_, pumpakärnor, _VETESURDEG_, jäst, salt, socker, _VETEKLI_, _KORNMALT_, fermenterat _VETEMJÖL_.
Allergens
gluten
VETESURDEG
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% whole wheat hot dog buns
B NOVA 4
Peanut butter spread
Great Value
C NOVA 2
Peanut Butter & Grape Jelly Stripes
Great Value
D NOVA 4
Diced Tomatoes
Great Value
A NOVA 1
Steamable sweet corn
B NOVA 1
Brown Long Grain Rice
Great Value
NOVA 1
Sugar Free Instant Oatmeal, Apple, Cinnamon
Great Value
A NOVA 4
Diced Pears
Great Value
A NOVA 4
Small Shells Pasta
Great Value
A NOVA 1
Green beans
A NOVA 3
Steamable mixed vegetables
A NOVA 1
Granola ancient grains, coconut & juinoa
D NOVA 3