Barcode: 4002221049192
Halswärmer
by Meßmer
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
no lactose
rainforest alliance
plastikfreie verpackung
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Salbei* (36%), Fenchel*, Pfefferminze* (14%), Thymian* (10%), Süßholzwurzel*, Zimt*, Zink, Vitamin C, Süßkraut* *50% Rainforest Alliance Certified
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
ValorCao a la taza 0%
Valor
NOVA 4
Valorcao a la taza
Valor
NOVA 4
Vivesoy Avena Barista
Pascual, Vivesoy
D NOVA 4
Natureo Muscat
Torres
NOVA 3
0.0 De-Alcoholised Syrah Cabernet Sauvignon 2022
Natureo
NOVA 3
Bebida de café y soja cappuccino
Pascual
C NOVA 4
BiFrutas Edición Verano
Pascual
NOVA 4
BiFrutas Zero Mediterráneo
Pascual
D NOVA 4
Bi Frutas Zero Mediterráneo
Pascual
D NOVA 4
Intense de chocolate
Pascual
D
ColaCao Shake 0% azúcares
cola cao
NOVA 4
Bebida de café + avena
ViveSoy
D NOVA 4