Barcode: 4010355406354
Haltbare Alpenmilch 1,5% Fett
by Bio DM
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
de oko 037
naturland
homogenisierte milch
lebensmittel
milch
molkereien
teilentrahmte milch
äh milch
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 5.1 g |
| of which sugars | 5.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fettarme Milch
Related Products in Dairies
Mozzarella senza lattosio
Benesì
C NOVA 3 Eco-Score B
Ricottine
Bene.sì, Coop
C NOVA 4 Eco-Score C
Asturiana leche sin lactosa entera
Central Lechera Asturiana
C Eco-Score C
Yogurt Sapori di Vipiteno - 125g x 8 - Miele-Melissa | Pera-Camomilla | Mela verde | Mirtilli
YOGURT VIPITENO,vipiteno,sterzing,Sterzing-Vipiteno,Cooperativa Latteria Vipiteno,Genossenschaft Milchhof Sterzing
C NOVA 4 Eco-Score A
Bocconcini di Mozzarella
Bene sì, Coop
C NOVA 3 Eco-Score C
Greek Yogurt Protein Drink Cherry Vanilla
Chobani
A NOVA 4 Eco-Score B
Schmelzkäse-Scheiben Toast 35 %
Jeden Tag, Zentrale Handelsgesellschaft mbH
NOVA 4 Eco-Score D
High Protein Chocolate Rice Puddibg
Milbona
C NOVA 4 Eco-Score A
Semi Skimmed Milk
müller
B Eco-Score C
Blended Greek Yogurt - Vanilla Bean
Oikos
A NOVA 4 Eco-Score B
Kwark bosvruchten
HiPro, Danone
A NOVA 4
FAT FREE GREEK STYLE YOGURT
ASDA
A NOVA 1 Eco-Score A