Barcode: 4003490079026
Haltbare Heimatmilch
by Tuffi
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
fsc
fsc mix
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 64.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Milch
Related Products in Dairies
Made With Milk
E NOVA 4
Smoked Cheddar Blend
Hickory Farms
E NOVA 4
Cracker cut mild cheddar cheese
D NOVA 3
String cheese
D NOVA 3
Cream cheese with garden vegetables
E NOVA 4
Light ricotta cheese
C NOVA 4
Prestige craveable candy crunch
E NOVA 4
Low-Moisture Part-Skim Mozzarella Cheese
FAREWAY
D NOVA 3
Cream cheese, original, original
Winn Dixie, Winn-Dixie Stores Inc.
D NOVA 4
Gouda cheese slices, gouda
D NOVA 3
Winn-dixie, neufchatel cheese
Winn-Dixie
D NOVA 4
Greek nonfat yogurt
B NOVA 4