Barcode: 22917072
Haltbare Kochsahne
by Milprima
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 137.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 8.0 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 4.1 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sahne, Stabilisator (Johannisbrotkernmehl, Carrageen), Säureregulator (Natriumcitrate)
Additives
e331
e407
Related Products in Dairies
Reduced Fat Mozzarella 125g
Tesco
B NOVA 3
Unsalted Butter
Country Life
E NOVA 2
Halloumi fries
Brew City
E NOVA 4
Organic full fat milk
Tesco organic,Tesco
C NOVA 1
British SEMI SKIMMED MILK
Morrissons, Morrisons
B NOVA 1
Morrisons semi skimmed milk
Morrissons, Morrisons
E NOVA 1
British Whole Milk
Morrisons
C
Westbury Wiltshire Butter
Anchor
E NOVA 2
Semi skimmed milk
Morrisons
B
Mozzarella For Pizza
Tesco
D
Extra Mature Grated Cheddar
Tesco
D
Salted Butter
Country Life
E NOVA 2