Barcode: 20486877
Haltbare Leichtmilch
by Alpengut
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
ohne gentechnik hergestellt
ama gutesiegel
Available in
austria
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 37.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Magermilch
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Cream Cheese
Great Value
E NOVA 4
Mild Cheddar Cheese
Great Value
NOVA 3
Deluxe American Pasteurized Process American Cheese
Greta Value
E NOVA 4
Reduced Fat 2% Milk
Great Value
B NOVA 1
Lowfat 1% Milk
Great Value
B NOVA 1
Brownie Bites
Walmart
E NOVA 4
Easy Melt Cheese
Great Value
E NOVA 4
American Pasteurized Prepared Cheese Product Singles
Great Value
E NOVA 4
Grated Parmesan Cheese
Great Value
E NOVA 4
Mozzarella
Great Value
D NOVA 3
Strawberry parfait
E NOVA 4
Evaporated Milk
Great Value
E NOVA 4