Barcode: 20486860
Haltbare Milch
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
ohne gentechnik hergestellt
fsc
fsc mix
ama gütesiegel
Categories
Available in
austria, germany, ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 64.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Vollmilch 100%
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Lipton Zitron Sirup
Sodastream
E NOVA 4
AQUAG TWIST KOOLZUURVRIJ/STILL MINERAL WATER BRON/
A NOVA 1
Energy ohne Zucker
Sodastream
C NOVA 4
Pepsi Max Lime
Pepsi, Soda Stream
C NOVA 4
Concentré saveur Limonade Zéro (+50% gratuit)
Sodastream
NOVA 4
Pepsi max cherry
Sodastream, Pepsi
C NOVA 4
Coconut milk drink
Biowise
C NOVA 4
Lipton green ice tea
Lipton, Sodastream
D NOVA 4
Light Mirinda
Pepsi, Sodastream
NOVA 4
Aardbeismaak vruchtenlimonadesiroop
Plus
NOVA 4
Sirup Schwip Schwap Zero
PepsiCo, Schwip Schwap, sodastream
C NOVA 4
Sirup Schwip Schwap
Pepsi, Schwip Schwap, Sodastream
D NOVA 4