Barcode: 4008452027565
Haltbare Milch 0,1 % Fett
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Entrahmte H-Milch, höchstens 0,1% Fett, ultrahocherhitzt, homogenisiert
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Firehouse Subs, POWERade Raspberry, 44 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Festillant blanc boisson a base de vin effervescent desalcoolise
hab et gaudia
B NOVA 4
Red Robin, Under 15 Calories Raspberry Lemonade
Red Robin
C
Starbucks, Shaken Sweet Tea, Venti Iced
Starbucks
B
Starbucks, Toasted Coconut Cold Brew, Venti Iced
Starbucks
B
KFC, Capri Sun Roarin Waters Tropical Fruit
KFC
D
Zaxby's, Barqs Root Beer, 12 Oz, Kiddie
Zaxby's
C
Panera Bread, Light Roast Coffee, Small
Panera Bread
B
Jack In The Box, Mello Yello Zero, 40 Fl Oz
Jack in the Box
B
California Pizza Kitchen, Kendall Jackson Vintners Reserve Chardonnay, 6 Oz
California Pizza Kitchen
B
Rosé framboise grenadine cranberry
Noirot
NOVA 4
Firehouse Subs, Fanta Vanilla, Specialty, 22 Fl Oz
Firehouse Subs
B