Barcode: 40554808
Haltbare Schlagsahne
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
ohne gentechnik
fsc
fsc mix
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 292.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 3.2 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Schlagsahne, Carrageen
Allergens
milk
Additives
e407
Related Products in Dairies
Sharp cheddar cheese
D NOVA 4
Greek Nonfat Yogurt
Coburn Farms
B NOVA 4
Lowfat Yogurt
Coburn Farms
C NOVA 4
Coburn Farms, Singles American Cheese Product
The Moran Group Incorporated
E NOVA 4
Lowfat Yogurt
Coburn Farms
C NOVA 4
Tro Santi, Queso Fresco, Fresh Crumbling Farmers Cheese
The Moran Group Incorporated
D NOVA 3
Low-moisture part-skim mozzarella natural cheese
D NOVA 3
Burn Farms, Moo Sticks String Mozzarella Cheese
The Moran Group Incorporated
D NOVA 3
Light Nonfat Yogurt
Coburn Farms
B NOVA 4
Cheese dip
C NOVA 4
Plain Greek Nonfat Yogurt
Coburn Farms
A
Muenster cheese
D NOVA 3