Barcode: 4260203881301
haltbare Weidenmilch
by sternenfair
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
bee friendly
bioland
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Milch
Related Products in Dairies
Beyaz Peynir 60%
Baktat
E NOVA 3
Frische Vollmilch
Albhof, Milch vom Albhof
Mozarella di bufalo campania
Selezione
D NOVA 4
Original FETA. Fromage de brebis
Baktat
C
Albhof Buttermilch
Albhof
A NOVA 1
Gouda Cheese Sliced
Baktat
E NOVA 4
Parmigiano Reggiano
selezione it
D
Soft Cheese 55%
Baktat
E
Grana Padano
Selezione
D
Beyaz Peynir - Spécialité Fromagère
Baktat
E NOVA 3
Grana Padano
selezione
D NOVA 3
Baktat beyaz peynir
Baktat
E NOVA 3