Barcode: 20233655
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 556.0 kcal |
| Fat | 35.4 g |
| of which saturated | 7.7 g |
| Carbohydrates | 45.1 g |
| of which sugars | 29.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
52% masa sezamowa (zmielone nasiona _sezamu_), syrop glukozowo - fruktozowy, olej roślinny (olej palmowy), ekstrakt z mydlnicy lekarskiej, aromat: wanilina
Allergens
sesame seeds
Related Products in Snacks
Mini Ginerbread Biscuits
E
Bacon Rashers
Marks & Spencer
E NOVA 4
M&S sponge fingers
Marks & Spencer
E NOVA 4
Belgian milk chocolate & salted caramel florentines
M&S Collection
E NOVA 4
Caterpillar softies
M&S Food
NOVA 4
Colesaw
Marks & Spencer
C NOVA 4
Iced Christmas Fruit Cake
M&S Collection
E NOVA 4
Mini Choc Chip
Mark&Spencer
E NOVA 4
Belgian Milk Chocolate Rice Cakes
Marks & Spencer
E
Chocolate chip cookie
Marks & Spencer
E NOVA 4
Veggie Colin the Caterpillar Risky Roulette
Marks & Spencer
E
Banana caramel & Blond Chocolate
M&S
E NOVA 4